trešdiena, 2010. gada 2. jūnijs

stāsts par sauleszaķiem jeb " es krāju smaidus"

J: Heijā , Dūdiņ !
Klau, es šorīt nākot uz darbu tā skatījos debesīs un prātoju, šādu pavasara labo laiku neatceros dikti sen. Debesīs nav neviena mākoņa diezgan ilgi jau un saulīte šādi nav rotājusies ar labi sen. Tad es padomāju un sapratu, Ieviņ, vai tik Tu neesi tur "vainīga" ?
Zinu, ka ziemā māku sarunāt sniegu, ja vajag, bet sauli nav nnācies Tev gan tas izskatās pa spēkam
I: heijjj! nu gan tu man liki tāaa smaidīt jau no paša agra rīta!!
bet ja tā nopietni, tad jāatklāj, ka esmu tāds kā pa pusei mutants... katru reizi kā es pasmaidu, tad tā enerģija kas rodas smaidīšanas rezultātā pārvēršas saules enerģijā. no viena smaida rodas 50 Kw enerģjas, ko var pielīdzināt 15 saules zaķīšiem..
zini, tad jau mums jaapvienojas labdarības organizācijā, lai vajadzības gadījumā varam cilvēkiem sagādāt attieīgi sauli vai sniegu!
J: saules zaķīšiem ?
nu malacis, jā, domāju, ka mēs varētu apvienoties ne tikai saulessniega došanā cilvēcei
I: nu ja ka saules zaķīšiem! a ko tu domāji no kurienes tie rodas? tikai un vienīgi no Saules pašas un no 2kājainiem saules enerģijas ģeneratoriem.. un lai saules zaķīši būtu tik kustīgi cik viņi ir, tad viņiem nepieciešams daudz enerģijas. cik reizes dienā tev izdodas pamanīt kādu saules zaķi? tie kurus pamani, tie tajā brīdī atpūšas. pārējie pa to laiku gandrīz neredzami skraida tev apkārt un kutina, silda un galvenais - liek smaidīt!!! tā kā nevērtē saules zaķīšus par zemu!
es tevi vēl varētu iecelt par Operatīvās Smaidu vienības aģentu! man liekas tev patiktu & piestāvētu šis brīvprātīgais darbs
J: he
un kādi būtu mani tiešie un netiešie darba pienākumi ?
I: tiešie būtu piemēram rūpes par saules enerģijas ražošanu, t.i. tev ir jāliek cilvēkiem smaidit, jo rezultātā rodas saules enerģija (bet tā kā tu nezini, kuri ir tie retie cilvēki, kuri ražo enerģiju, tad tev jāpiestrādā pie visiem)..tad tev vēl ir jārūpējas par saules zaķīšiem, ja redzi kādu kkur nekustīgu, paņem viņu un nogādā vietā, kur ir daudz smieklu- tas uzlādēsies!
netiešos pienākumus gan tev varēšu atklāt tad kad būs noslēgts līgums par to ka piekrīti būt aģents, jo ir slepena informācija kuru drīkst zināt tikai aģents.
J: hmmm... nu labi, par to smaidīšanu es domāju, ka man ir skaidrs, un tas man problēmas nesagādātu (es ceru). saules zaķi no manis bēg pa gabalu, baidīdamies, ka es viņus nesakustinu par traku būs pārbaudes laiks vai tiks uzreiz novērtēts, vai esmu derīgs šim tik atbildīgajam darbam ?
I: nu nu, neba jau tu milzu lempis- ja jau ar brāļa bebi māki apieties, tad ar saules zaķīšiem ar nevajadzētu būt problēmām.. ar viņiem tāpat kā maziem bērniem vajag parunāt, pielabināties, iedraudzēties. jo viņi ir bailīgi, tāpēc ka mazi un neaizsargāti. to tev sīkāk varētu apmācībā izstāstīt kas ko kā!
njā, varētu teikt ka tev būs pārbaudes laiks. tu sākumā būsi aģents, tev tiks uzticēti vieglāki uzdevumi. bet parādot lielu iniciatīvu un enerģiju tu jau drīz vari tikt iecelts par superaģentu. tev tad arī būs brīva pieeja saules enerģijas ģeneratoriem, t.i. tu zināsi kuri tie ir.. un visādi citādi labumi, bet arī atbildība lielāka!
katrā gadījumā pārrunas noteikti vajadzētu veikt par to vai tu deri amatam..
J: nu un vai komisija barga ?
I: grūti spriest pašai par sevi - es esmu komisijas priekšsēdētāja, viss arī vairāk vai mazāk no manis atkarīgs
J: Johaidī, tad jau es te muļķības nedriikstu runaat
I: labi ka nevienu baigo muļķību neesi sarunājis
bet īstenībā jau muļķību varētu pieskaitīt pie + īpašībām kas vajadzīgas smaidu aģentam, jo muļķība liek cilvēkiem smaidīt. (protams, jāņem vērā fakts ka pastāv dažādu veidu muļķības.. )
J: un tad sanāk tā, ka Tu būsi visa komisija
I: tev par maz? domā būs tik viegli?
J: nē, man neko vairāk i neprasās
par to vieglumu nezinu, bet domaaju, ka ir verts pacensties
I: jā jā, jāizmanto izdevība būt par aģentu kamēr jauns un kamēr ir vēlme darīt pasaulei labu. kad jau paliks vecāks, tad tev tādu lietu nemaz i nepiedāvās!
un es domāju tev nemaz tik grūti nebūtu izturēt pārrunas un kļūt par aģentu, jo tev jau savi plusiņi savākti
man nu drīz jāpošas uz vecrīgas pusi..uz biblio jāaiziet.
tu ar tur kkur neesi? ja mani kkur saules zaķīšu pieplūdumu tad zini ka es tuvumā
J: Nu Vecriigaa nee, man darbs ir Terbatas un Ģertruudes stuuris
Nu Tavi saules zaķi varētu būt , ka arī pat līdz manīm atskrien
I: heh, tgd zināšu uz kurieni sūtīt savus zaķus izlūkos
J: tik lai šei uzmanīgi gar maniem zaķiem
mani ir dikti traki
I: uz ko tavi traki? uz smiešanos vai tādi agresīvie?
manējie ar ir visādas gudras un sportiskas skolas izgājuši
J: Nu maneejie traki uz citiem zakjiishiem
I:
nerātnie zaķīši! uz spēlītēm velk!
nu jāskatās ka man šodien tur garām ejot joki nesanāk
J: nu jaa, maneejo shito izdzirdot satrakojaas
Kā lai tagd nomierina ?
I:
lai jau patrako
jo man liekas, ka tad kad es iešu uz to galu tu jau sēdēsi skolā, tā ka tie zaķīši šodien noteikti nesatiksies lai pajautrotos!
J: nu nekas, gan paspees
I: baigie zaķulīši.. man te tgd kādi trīsdesmit apkārt smaidīdami skraida.. tas sanāk ka kādi 100 kW enerģijas saražoti
J: Labi Zaķīt, skrienu kko apdarīt
Jauku dienu attaaaa
I: es ar off!
feinu tev ar dienu!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru